Budynek Urzędu Gminy
strona główna / z życia gminy
 

Z życia Gminy

 
2019-10-31
V Bujakowski Jarmark Bożonarodzeniowy
zdjęcie do wpisu V Bujakowski Jarmark Bożonarodzeniowy
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Bujakowski Jarmark Bożonarodzeniowy
- jasne słońce, czysta ziemia łączy wszystkie pokolenia.

WESPRZYJ WYDARZENIE.

W dniu 15 grudnia 2019 roku odbędzie się wyjątkowa, jubileuszowa piąta edycja Bujakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

To radosne, przedświąteczne  spotkanie mieszkańców sołectwa Bujaków, okolicznych miejscowości i przemiłych gości. Organizatorzy zapewniają wyjątkowe atrakcje: świąteczne wypieki i smaczne poczęstunki, ciekawe prelekcje, pokazy fajerwerków, tradycyjne losowanie nagród, a przede wszystkim odwiedziny Świętego Mikołaja.

Tegoroczna impreza skupi się na temacie związanym z ekologią i ochroą środowiska. Dochód z Jarmarku zostanie przeznaczony na wspólne działania ekologiczne w przedszkolu, szkole, klub sportowy, służby ratownicze z ternu sołectwa Bujaków.

Każda inicjatywa wymaga dużego zaangażowania osób oraz środków finansowych. Jeżeli ktoś z Państwa zechce wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie to zapraszamy do kontaktu z Rada Sołecką w Bujakowie – tel. 730 820 003

ORGANIZATORZY:
Sołtys wraz z rada Sołecką w Bujakowie
Szkoła Podstawowa z oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie
Ludowy Klub Sportowy w Bujakowie
OSP Bujaków
KGW Bujaków
Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Bujakowie

PARTNER:
Gmina Porąbka

 
 
2019-10-17
zdjęcie do wpisu 70- lecia Gminnej Biblioteki w Porąbce
 

Jubileusz 70- lecia Gminnej Biblioteki w Porąbce, której początki i tradycja sięgają roku 1937. Obchody jubileuszowe stały się okazją do świętowania dla całej społeczności skupionej wokół spraw czytelnictwa i jego promocji. Zapoczątkowana przemówieniem Grażyny Szlagor  – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – uroczystość jubileuszowa była odpowiednią chwilą do uhonorowania wszystkich tych, którzy z Biblioteką związali swoje ścieżki zawodowe.

 Z D J Ę C I A

 

więcej
 
 
2019-10-15
ĆWICZENIA TAKTYCZNE
zdjęcie do wpisu ĆWICZENIA TAKTYCZNE
 

W dniach 23-24 października w rejonie w rejonie m. Porąbka (Zapora Porąbka, masyw Góry żar) planowane jest ćwiczenie taktyczne 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego, w czasie którego istnieje możliwość użycia środków pozoracji (amunicja ślepa, petardy hukowe i dymne).

Ćwiczenia mogą wzbudzić zaniepokojenie miejscowej ludności.

 
 
2019-10-14
Dzień Edukacji Narodowej
zdjęcie do wpisu Dzień Edukacji Narodowej
 

14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Życie nie musi obfitować
w wielkie wydarzenia.
Codzienny obowiązek, prosty i niepozorny,
wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić.”
/Henri  Bordeaux/

Drodzy Państwo!

Dzień Edukacji Narodowej kieruje nasze myśli ku celom i zadaniom polskiej oświaty, a także wyzwaniom jakie stawia przed nią współczesność. W tym uroczystym dniu odnosimy je w sposób szczególny do doświadczeń i osiągnięć wcześniejszych pokoleń wychowawców, nauczycieli i pedagogów.
 
Życzymy Państwu, aby polska szkoła była nie tylko terenem eksperymentów i innowacji, ale też miejscem, w którym dojrzewają serca i charaktery młodych ludzi, twórczych obywateli naszej Ojczyzny. Temu szczytnemu i niezmiennemu wyzwaniu służą Państwa kwalifikacje i umiejętności.

W dniu tego wyjątkowego święta, składamy Państwu serdeczne podziękowania i życzymy, aby praca w szkole przynosiła zawsze dobre efekty i zadowolenie, a wdzięczna pamięć wychowanków i uczniów najpełniej wynagradzała Wasz trud nauczyciela i pracownika szkoły.

Z poważaniem
Władze Gminy Porąbka

 
 
2019-10-02
zdjęcie do wpisu Super paka dla dzieciaka
 

Charytatywny Bieg Mikołajkowy "Super Paka dla Dzieciaka" to rodzinny sportowo-świąteczny festiwal Fundacji Imperium Sportu.

Bieg Mikołajkowy, bieg dzieci, jarmark świąteczny, KIDS ARENA, kolędowanie i wiele innych atrakcji w centrum Porąbki. Fantastyczna atmosfera świąt, iluminacje świetlne, muzyka, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, stoiska i stragany świąteczne oraz pyszne jedzenie. Dla każdego coś miłego. Odwiedź Porąbkę 7 grudnia zainspiruj całą rodzinę na święta i pomóż Nam pomagać.
 

więcej
 
 
2019-09-28
Stempel turystyczny - pozdrowienia z gminy Porąbka
zdjęcie do wpisu Stempel turystyczny -  pozdrowienia z gminy Porąbka
 

Mamy coś nowego dla biegaczy, miłośników pieszych wędrówek, kolekcjonerów. Wiele osób z wymienionych grup posiada  specjalne albumy, książeczki czy przewodniki, w których przybijają pieczątki pogrupowane według różnych kryteriów jak np. czasu ich zdobycia, położenia geograficznego czy ogólnych informacji o zwiedzanym terenie.

Okolicznościowy stempel to swoisty sposób autopromocji gminy, który podkreśla w ten sposób swoje największe atuty, jednocześnie skłaniając turystów do odwiedzenia ciekawych obiektów na terenie gminy, zakupienia lokalnych produktów. W przypadku gminy Porąbka, można  przybić  stempel m.in.  promujący produkt tradycyjny „Miody z gminy Porąbka”.

Ogólnodostępne punkty:

- Urząd Gminy Porąbka, ul. Krakowska 3, punkt obsługi interesanta (parter)
- Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce, ul. Rynek 22
- Dom Kultury w Czańcu - Młodzieżowe Centrum Aktywności Twórczej, ul. kard. K. Wojtyły 30

 
 
2019-09-26
zdjęcie do wpisu Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar świętuje 40 lat istnienia.
 


Z okazji jubileuszu, Dyrektora Oddziału Zespołu Elektrowni Wodnych Porąbka-Żar Jakuba Klisia odwiedził Wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek wraz ze swoim zastępcą Bogusławem Wawakiem. Władze gminy złożyły Dyrektorowi najserdeczniejsze życzenia z okazji  jubileuszu. Życzyli kolejnych lat dynamicznego rozwoju oraz pogratulowali rzetelnych pracowników dbających o majątek wytwórczy elektrowni.


 
 

więcej
 
 
2019-09-24
XXXVII Ogólnopolskie dni Pszczelarza Bielsko-Biała - hala pod Dębowcem
 
2019-09-23
zdjęcie do wpisu Uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni”
 


W marcu 2019 roku  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kard. Karola Wojtyły w Czańcu przystąpiła do udziału w 5 edycji konkursu o nazwie „Zielona Pracownia 2019”.
To program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Katowicach. Projekt zatytułowany „Zielone Płuca Beskidu Małego” uzyskał akceptację komisji konkursowej.
 przyrodą.

 Z D J Ę C I A

więcej
 
 
2019-09-20
Otwarcie PANTEONU SŁAW - Galerii Beskidzkich Olimpijczyków na bulwarach w Bielsku-Białej.
 
2019-09-19
zdjęcie do wpisu Porąbka. Pozytywna opinia o dofinansowaniu budowy nowego mostu na Sole.
 

W dniu 19 września 2019 roku na starym moście na Sole w Porąbce, który łączy ulice Bielską i Krakowską odbył się briefing prasowy z przedstawicielami lokalnych mediów poświęcony przekazaniu samorządowcom pozytywnej opinii o dofinansowaniu budowy nowego mostu w ramach programu "Mosty dla Regionów".

 Z D J Ę C I A
 

więcej
 
 
2019-09-14
zdjęcie do wpisu Delegacja partnerskiego miasta Stolin.
 

W dniu 4 listopada 2018 roku w Stolinie odbyło się oficjalne podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy rejonem Stolińskim obwodu Brzeskiego Republiki Białoruś a Gminą Porąbka. Obie strony ustaliły partnerskie relacje. Współpraca ma polegać na regularnej wymianie informacji i doświadczeń w zakresie:   funkcjonowania Urzędów, handlu, gospodarki, rolnictwa, przemysłu, inwestycji, przedsiębiorczości, gospodarki komunalnej, kultury, sportu, turystyki oraz rozwoju społeczno – gospodarczego regionów. Strony zapewniają o realizacji wspólnych programów inwestycyjnych, kulturalnych.   Zapewniają o promocji dziedzictwa narodowego, wymianie zespołów regionalnych, orkiestr, stowarzyszeń, klubów sportowych, itp.

W dniu 14 września 2019r. w Urzędzie Gminy Porąbka gościła pierwsza oficjalna delegacja z miasta Stolin.
Wizyta była następstwem podpisanej w dniu 4 listopada 2018 roku umowy partnerskiej.

Wójt Gminy Porąbka Paweł Zemanek rozmawiał z Przewodniczącym Stolińskiego rejonowego komitetu wykonawczego Grigorijem Protosowickim o współpracy na zasadach równoprawności, wzajemnego zaufania i wzajemnego zainteresowania. Wszystkie zasady współpracy określa umowa partnerska, w której czytamy m.in. o wspólnej promocji regionów, wymianie stowarzyszeń i organizacji, działaczy edukacji, kultury.