Budynek Urzędu Gminy
strona główna / z życia gminy / Królowa Elżbieta II odpisała na list!
 

Z życia Gminy

2017-02-16

Królowa Elżbieta II odpisała na list!

zdjęcie do wpisu Królowa Elżbieta II odpisała na list!

Szkołę w Bujakowie spotkał w ostatnich dniach ogromny zaszczyt. Otrzymali bowiem list od królowej angielskiej Elżbiety II.

To odpowiedź na list, który napisali uczniowie klasy I-III Szkoły Podstawowej w Bujakowie w ramach lekcji języka angielskiego.

Kiedy przesyłka dotarła do sekretariatu szkoły, wywołała ogromne emocje. Po otwarciu zapieczętowanej koperty, okazało się, że to wiadomość od samej Królowej Elżbiety II. Została wysłała z Sandringham House - wiejskiej rezydencji królewskiej położonej w hrabstwie Norfolk. Odpowiada na życzenia, które dzieci wysłały do niej dwa miesiące temu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

List podpisuje lady-in-waiting, czyli asystentka dworska. Królowa w jej imieniu dziękuje za kartkę, wyraża nadzieję, że wszyscy dobrze przeżyli święta i życzy spokoju   w nowym roku. Niby formalnie, ale radość wywołała ogromną. Dzieci spojrzały na odpowiedź i ich reakcją było wielkie "wow". Dzieciaki się śmiały, to była naprawdę duża radość.

 

 

Władz Gminy Porąbka gratulują dyrekcji, pedagogom szkoły oraz uczniom znakomitego pomysłu. Teraz nie pozostało nic innego jak tylko zaprosić Królową Elżbietę II do   wspólnego Kolędowania w Bujakowie.

info.
Szkoła Podstawowa w Bujakowie