Budynek Urzędu Gminy
strona główna / z życia gminy / Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!
 

Z życia Gminy

2015-12-30

Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

zdjęcie do wpisu Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce zorganizował Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową.

Główne cele konkursu:

       kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia.

       zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych

       pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych

       rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych

       kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia

 

Tematyka konkursu:

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – Szopki Bożonarodzeniowej stałej lub ruchomej, koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia.

 

Prace oceniane zostały w 4 kategoriach:

       I – Przedszkola

       II – Szkoła Podstawowa kl. I-III

       III – Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

       IV- Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne

 

Ocena i nagrody

Szopki oceniane zostały według następujących kryteriów:

       ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu

       uwzględnione wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia

       opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych)

       wkład pracy

       estetyka pracy

       walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

       prawdopodobieństwo samodzielnego wykonania

 



LISTA OSÓB NAGRODZONYCH   W GMINNYM KONKURSIE

„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

 

 

GRAND PRIX

 

Kinga Matura

Wiktoria Dybowska

Patrycja Zeman

 

 

 

I miejsce (kategoria: przedszkole)

 

Patrycja Zięba

Eliza Lewandowska

Ewa Januszyk

 

 

I miejsce (kategoria: klasy I – III)

Klaudia Drabek

 

II miejsce (kategoria: klasy I – III)

 

Emilia Gawęda

Kinga Olesiak

 

II miejsce (kategoria: klasy I – III)

 

Zosia Wiśniewska

 

 

III miejsce (kategoria: klasy I – III)

 

Aleksandra Juraszek

 

 

III miejsce (kategoria: klasy I – III)

 

Zuzanna Brandys

 

wyróżnienie (kategoria:klasy I – III)

 

Amelia Kosałka

 

wyróżnienie (kategoria:klasy I – III)

 

Nikola Juraszek

 

 

 

I miejsce (kategoria klasy IV – VI)

 

Maciej Handzlik

 

 

II miejsce (kategoria klasy IV – VI)

 

Zuzanna Adamus

 

 

II miejsce (kategoria klasy IV – VI)

 

Martyna i Kornelia Czaja

 

III miejsce (kategoria: klasy IV – VI)

 

Magdalena Bierczak

 

 

III miejsce (kategoria: klasy IV – VI)

 

Paweł Kliś

 

 

wyróżnienie (kategoria: klasy IV – VI)

 

Kamila Węgrzynek

 

 

wyróżnienie (kategoria: klasy IV – VI)

 

Milena Gałosz

 

 

wyróżnienie (kategoria: klasy IV – VI)

 

Dagmara Legień

 

 

I miejsce (kategoria: gimnazjum)

 

Magdalena Szpila

Agnieszka Honkisz

Katarzyna Fabia

 

 

II miejsce (kategoria: gimnazjum)

Jakub Banat

 

 
Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie.